Dansk Engelsk

Startside 
Blues Pris 
Blues på CD 
Foto Album 
Arkiv 
Foreningen 
Kontakt 
Links 

Sponsorer

Vær venlig at klikke

Festival 2017

Pilegården: Krølle Eriks Blues Band

Blues Prisen 2017
Mojo: Årets Danske Blues Navn 2017




Billetter købes / bestilles på spillestederne, eller hvor angivet i programmet, på billetbureau:

BILLETnet www.billetnet.dk Tlf: 70 15 65 65
eBillet www.ebillet.dk Tlf: 70 26 32 67

Se bykort med spillesteder og programoversigt på - KULTUNAUT


Amager Bio www.amagerbio.dk
Øresundsvej 6, 2300 Kbh S
Tlf. 32 86 02 00
Bartof Café www.bartofcafe.dk
Nordre Fasanvej 46, 2300 Frdb C
Tlf. 38 86 90 67
Byggeriets Hus www.byggerietshus.dk
Godthåbsvej 33, 2000 Frdb. C
Tlf. 38 21 01 31
Café 5-Øren Amagerbrogade 170, 2300 Kbh S Tlf. 32 58 15 15
Café Blågårds Apotek www.kroteket.dk
Blågårds Plads 2, 2200 Kbh N
Tlf. 35 37 24 42
Christians Kirke www.christianskirke.dk
Strandgade 1, 1401 Kbh K
Christianshavns Beboerhus www.beboerhus.dk
Dronningensgade 34, 1420 Kbh K
Tlf. 32 57 88 18
Det Færøske Hus www.faroehouse.dk
Vesterbrogade 17A, 1620 Kbh V
Tlf. 33 23 15 87
Galatheakroen www.galatheakro.dk
Rådhusstræde 9, 1466 Kbh K
Tlf. 33 11 66 27
Global Cph www.www.globalcph.dk
Nørre Allé 7, 2200 Kbh N
Tlf. 50 58 08 41
Grundtvigs Kirke www.grundtvigskirke.dk
På Bjerget 14B, 2400 Kbh NV
Tlf. 32 54 15 76
Holstein Bodega www.holstein-bodega.dk
Holsteinsgade 1, st. 2100, Kbh Ø
Tlf. 35 26 53 21
Hovedbiblioteket www.bibliotek.kk.dk
St. Kannikestræde 14, 1169 Kbh K
Tlf. 33 73 60 60
Huset
Caféen (Vognporten)
www.husetmagstraede.dk
Rådhusstræde 13, 1466 Kbh K
Tlf. 33 69 32 00
Karensminde Kulturhus
Sydhavnens musikforening
www.karensmindekulturhus.dk
Wagnersvej 19, 2450 Kbh NV
Tlf. 36 14 84 36
Krudttønden www.krudttonden.dk
Serridslevvej 2B, 2100 Kbh Ø
Tlf. 35 42 83 62
Kvarterhuset www.kvarterhuset.dk
Jemtelandsgade 3, 2300 Kbh S
Tlf. 82 32 55 32
La Fontaine www.lafontaine.dk
Kompagnistræde 11, 1208 Kbh K
Tlf. 33 11 60 98
Mojo www.mojo.dk
Løngangsstr. 21 C, 1468 Kbh K
Tlf. 33 11 64 53
Pilegaarden
og Brønshøj Jazzklub
www.pilegaarden.kk.dk
Brønshøjvej 17, 2700 Brønshøj
Tlf. 38 60 28 60
Qualityworld www.qualityworld.dk
Solbjergvej 3A, kld., 2000 Frdb C
Tlf. 44 85 14 85
Rødovre Centrum
Festpladsen
www.roedovrecentrum.dk
Tårnvej (ved vandtårnet), 2610 Rødovre
Tlf. 36 70 99 44
Stue 11 www.stue11.dk
Øster Farimagsgade 11, 1353 Kbh K
Tlf. 33 32 53 11
Valby Kulturhus
Swinging Copenhagen
www.valbykulturhus.dk
Valgårdsvej 8, 2500 Valby
Tlf. 36 18 01 80
  

(698 antal ord i denne tekst) (3070 hits)   Printervenlig side

© Foreningen Copenhagen Blues Festival 2004 - 2017. All rights reserved.
Logoer og brands på siden tilhører de respektive ejere.